Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 27.08.2012 17:43:23 

Parson russell terier

Novinky

 

 

 

19.8. Gadův meroriál, velké finále

I přes menší komplikace jsme rády vyrazily do Radslavic na coursingové závody. ( Moc děkujeme za super společnost Saši s parsonama )

Ebína běhala perfektně a tak si vybojovala 1. místo v kategorii feny do 45cm všchna plemena, dále pak získala celkově i 1. místo za Nejlepší fenu závodu :o) a v součtu ze všech závodů v sezoně se tak stala Lovcem roku 2012 ( feny do 45cm )

                           

 

 

22.7. - 27.7. Dogfrisbee dovolená

Jak jinak strávit dovolenou, než s psiskama a bandou frisbíčkářu :o) Noooo měli jsme se prostě skvěle! :o)

povídání a fotky od Ondry ZDE                                                                                                       foto Lucie Seďová

              

 

 

2.-3.6 Fun Factory For Frisbee

2. ročník skvélé frisbee párty, která se točí jen kolem disku ( ať už disků na dogfrisbee, freestyle, discgolf, ultimate...) Vždy je k tomu potřeba ten kulatý letájící disk :o) My si tady vyzkoušeli poprvé startovat v openu... a jak jsme předpokládali, bez pořádné mini si zde ani neškrtneme :-D , ale freestyle byl hodnocený celkem dost vysoko..z toho mám velkou radost :o) No musím prostě víc makat!

povidaní a fotky od Ondry ZDE

                            

 

 

9.6. PRT coursing cup, Pohořelice

Speciálka coursingu pro parsony, na kterou jsme se každý rtok chystali, ale bohužel se nám to vždy krylo s frisbee závodama, nám letos konečně vyšla. Nesešlo se sice tolik Prtů jak se očekávalo, ale i tak to byla vydařená akce. Ebína si vyběhala 1. místo v kategorii profi.

jeden ze sponzorů vaše-krmivo.cz

   

 

 

15.5.-16.5. Sjezd řeky Sázavy

Nevim co bych napsala,, byla to naše první voda, byla úkrutná zima, Ebína byla jak šílená a pořad chtěla plavat ... mno ale jinak to bylo super, příště jedem určitě zas... jen možná v trošku teplejším období :-D

celý článek  a fotky od Ondry ZDE

                                

 

5.5.-6.5. Kirican, Tovačov

Jak už to býva zvykem, první letošní freestylové závody se konaly v Tovačově.

V kategofii bonsai máme další krásné 1.místo :-) a ted už nás čekají závody jen Openu :-)

                            

 

 

 

7.4. Šlapanický Dogtrekking

Poprvé jsme vyzkoušeli krásu a bolest dogtrekingu :-D Společně s Luckou a borderkama jsme vyrazili na 25km závod bez jakáhokoliv předchozího tréninku. I tak jsm ehned zpočátku nasadili rychlé tepmo, které nás do cíle dostalo za 4, 41 hodinya to jsme si to o kilák prodloužili :-D S vellkým překvapení jsme obsadili 6. místo z 45 učastníku ( a to první tři to celé odběhli :-D ). Příště určitě pokoříme i nějaký ten MID na 50km

                                            

 

 

1.4. Medlánecký Sysel

V Brně na Medláneckém letišky se konal první letošní klubový coursingový závod. Počasí bylo opravdu aprýlové- padal snih, svítilo sluníčko.. Pro parsony byla vypsána zvlášť kategirie, kde psi i feny běhali dohromady. Ebiny to byla coursingová závodní premiéra  a i přesto nechala za sebou zkušene závodníky :o) 1. místo (335bodů) z 8 parsonů a podle výsledků měla nejlépe hodnocené druhé kolo ze všech plemen :o)  Ebína tento "sport" miluje, pro mne je to bohužel tak trošku opruz :-D

                         

 

27.-28.3. Welcome summer - Dvůr K.n.L.

A je to tu! Frisbee sezona odstartovala opet distančkama ve Dvoře Králové. Počasí bylo parádní, bohužel naše výslednky ale zas tak parádní nebyly :-D Jely jsmeteda hlavně potrénovat pouštění do ruky v závodní atmosféře.. no a... Ebince to celkem šlo no :-D ale k dokonalosti se ještě musím naučit pořadně házet :-D 

foto a članek na  ondra-uhliř.cz

                                                

 

 

27.2. Sobota u Matyho na cvičáku

Takové domácí mini závody nám Maty uspořádal na jeho cvičáku v Tetčicích. Na programu byl timetrial a dogdatrbee a hlavně gulášek, vínko.. a celé odpoledne strávené na sluníčku s bandou brňáků :o)

vV timetrialu si Ebina vystřelila 2. místo   foto Lucie Seďová

21.1. Tři Studně - Horník

Za sněhem jsme vyrazili na musherské závody, samosřejmě jen jako diváci... a ve složení  dvou borderek, parsona jsme tam pro všechny byli za exoty :-D A taky jsem se tam zamilovala do miminek ESP (evropský sanový pes) :o)

Sněhu jsme si užili až až ! :o)    foto Lucie Seďová

                   

 

 

 

Silvestr 2011/2012

 

 

21.12. Ebinka slaví 3 roky

Rok se s rokem sešel a Ebína už slaví 3. narozeniny. 

Už to zdaleka není to hyperaktivní, poblázněné štěně, jak ji všichni znají :D  Věřte nebo ne, stává se z ní rozumná holka, ktrerá se bohužel jetště občas trápí svým zbytečným stresovaním.. Ale veřím, že nad tím společně jednou zvítězíme:o)  Její největší dosavadní úspěch, krom pár pohárů je, že se naučila ve svých 3 letech pouštět disk do ruky !! :o)) Ti, kteří ji znají, ví, co to s ní bylo za peklo ... A pro ty co s frisbeem začínají..nepodcenujte pouštění ( zvláště pak u teriéra) . :o)

Tak Ebinko přeji ti méně "stresů" a víc a víc puštěných disků ! :o)

                                     

 

6.12 Mikulášské závody

Závodilo se v poslušnosti, ve které jsme sice nezávodili...ale pro "neposlušné" pejsky byla tzv. třída EXtra :o) , kde si Ebína vystřelila 1.místo za nejrychleji probehnutý maxitunel :oD                      

    

28.11. Vycházka do Kuřimi

Ebína mezi samejma  borderkama ( krom male papilonky Sunny)  Mlhává tůra se zastávkou na Malé Bebě a zapsáním vzkazu :o)

ostatní foto Lucie Sedová

                             

 

 

30.10. ŠpicaHópání - neofiko závody Flyball Brno

Bohužel Ebína nemůže soutěžit na klasických závodech družstev( jelikož se rve ) a tak alespon občas vyrazíme tam, kde se běhá i jednotlivě. V kategorii medium M, která byla obsazena samymi teriery, obsadila s časem 5,01 1. místo . Její rychlost by jí kdejaká borederka mohla závidět :-D

Foto by Lucie Sedová   článek v Pes přítel člověka ZDE

                

 

29.10. Neofiko závody agility - Kafky Brno

Spíš takové "sranda závody" pro nás uspořádala Verča Otýpková na Kafkách, kde trénujeme agility (no trénování se tomu moc říct nedá :-D Ebína se nedá moc ukočírovat a tak si vetšinou lííta kde chce :-D ale zato zase strááášně rychle :o)

V tuneliádě, která byla pro všechny měla Ebínanejrychleší časAvšak v jumpingu a agility to už si zase lítala kde se jí to líbilo :-D ale v stoučtu to nakonec stačilo na 2. místo (v začatečnících).

                    

 

 

22.-23.10. Bye Bye Summer - Dvůr K.n.L.

Již tradičně proběhly poslední  distanční závody ve Dvoře Králové.

Spíš než závodní se tento víkend považoval za rozlučkový a hlavně zapíjecí :o) Nejen že se oslavovali letošní mistři evropy, ale také čerstvá mistrině světa v Toss and Fetch Lucie Schonová :o) 

Foto by Ondra Uhlíř

                                

 

 

8.10. Výlet do Mokré Hory

Se zastávkou na oběd :o) fotky ZDE      foto by Lucie Sedová

                        

 

25.9. WaterDog Contest - Herotice u Brna

Co víc Ebína miluje než disky?? VODU !!! A tak jsme konečeně vyrazili i na jiné závody a to do  blízkých Heroltic, kde se konal  2. ročník závodů ve skocích do vody. Počásí vyšlo parádně a tak si psiska užívali poslední dny tepla řáděním u vody. Ebína skočila první skok krásných 3,5 m !!! jenže daši skoky vždycky zašvindlovala :o)) Proč by přece skákala do z dlouhého mola takovou dalku,když je přece mnohem jednoduší oběhnout bazen a skočt ze strany, kde je k balonku přece mnohem blíž :o)) Mám to ale chytreho psa.. jenže takové skoky byly samosřejmě neplatné ..Ale zase pobavila publikum :o))  

VIz Video --  http://www.facebook.com/v/282594088417843

Nakonec Ebinka skončila 4. bramborová !

           

                    

 

16.-18.9. Mistrovství Evropy v Dogfrisbee - Boom Belgie

Pořád jsem se nemohla rozhodnou, zda na ME jet, či nejet . Prostě ta představa, že se potáhneme takovou dálku (mimochodem cestovali jsme tam cca13hodin) a Ebína se tam nečeho lekne,sesype a nenastoupí, mě nechtěla opustit :-( Nakonec jsem  to ale riskla a s psychoškou Ebínou jsme vyrazli vstříc osudu na ME do Belgie.

Závody byly třídenní a spolu s celou českou výpravou jsme si to fakt užili :o) Skělá atmosféra, všichni jsme si navzájem moc fandili :o) Závodili jsme v kategorii bonsai (psi do 38cm), Náš první freestyle byl celekm katastrofální.. Ebína sice super nastoupila, ( ikdyž předtím nějaký ty její záchvaty strachu proběhli)  za to ale nechtěla moc pouštět :o)) No vylepšili jsme to mini, kde jsem házela na jistotu a Ebinka vše pochytala. A tak jsme po prvním kole byli na prvním místě, které jsme si i  v neděli( už i lepším freestylem) udrželi :o)

 A Ebína se tak stala  Mistrem Evropy v dogfrisbee kategorie bonsai :o)

                                                  

 

10.-11.9. MČR v dogfrisbee Nymburk

Jelikož letošní Mčr bylo pouze pro kvalifikované hraáče z openu, v sobotu jsme si aelspon zahráli v doprovodnych soutěžích freestyle - 6.místo, Timetria - kvalifikační čtvrtý nerychlejší čas 18,86 (náš rekord :o) ), potom se ale behal paralelně a tam jsme byli vyřazeni.

Jinak závody parádní. V neděli při finále se bylo opravdu na co koukat!! :o)

         

                       

 

 Naše slowmotion video ( Michal Vokrouhlík )

 

 

 

 

 

15.-19.8. Tábor dogfrisbee & dogdancing - Dvůr Králove n.L.

Na další dovču jsme vyrazili s Evčou Grejsinkovou .Opět super strávený čas s fajn lidma,pejskama a diskama :o)

 

 

7.8. Hlídání malé Elinor Killershole

Dneska jsme s Ebínou hlídali malou prtici Elinor. Je to krásňoučká teriéří holčička, která ještě nemá nové páníky! vice info  ZDE

Děkuji Hanesovi za propůjčení fotáku, abych mohla holky nafotit  :o) ostatní foto ZDE

                    

   

 

24.-29.7. Dogfrisbee tábor

Nejlepší dovolená!

             

 

16.-17.7. Brněnské psí dny

Dogfrisbee, agility, flyball, vořiškiáda, ukázky psích sportů, canisterapie.. to vše se odehrávalo ve dvou krásných slunečných dnech v Brně.Jako spoluorganizator této velké psí akce jsem sice celý dny lítala tam a zpět, ale i tak jsem si to perfektně užila :o)

S Ebínou jsme si stihli i zazávodit v dogfrisbee ve freestylu 1.místo ( bonsai ), a ve flyballu v jednotlivcich 1. místo   :o)

                                                                   

 

Nejkrásnější video od Michala Vokrouhlíka :

 

 

 

 

 

19.6. Výlet Veverská Bítyška - Tišnov

Vikendy pro nás nejsou moc velkým odpočinkem :o) A tak i tenhle jsme netravili doma na zadku :o) Tentokrát se naplánovala trasa z Veverské Bítyšky do Tišnova. Procházka to sice byla dlouha, ale účel spnila ( Ebina byla mrtva jeste druhy den :D )

        

 

 

4.-5.6 Fun Factory For Frisbee Blšany

Turnaj, který by se dal nazvat prvním ročníkem Frisbee festivalu v ČR... Na turnaji se sešli  hráči kategorií ULTIMATE FRISBEE, DOGFRISBEE a DISCGOLF FRISBE. Opravdu paradní víkend :o))

S Ebínou jsme sice ze soboty měli nejlépe ohodnocený freestyle, ale jelikož jsme při fr,minidistanc naházeli nulu :DD, tak nás to posunulo na sedmé místo. V neděli se nám ale zase zadařilo a cekový výsledek je krásné 3.místo ve Starters :o) Jsem na Ebinku moc pyšná, že se dokázala s celým víkendem tak nějak poprat, protože se stihla asi  třikrát sesypat...

výsledky ZDE , fotky ZDE, ZDE ZDEuhcdudra Uhlíř ....Vý

vdfot

Výs

                       

                                                           

 

 

7.-8.5. Kirican Disg Dog Freestyle Tovačov

Mezinárodní závody v dogfrisbee byly letos i s možností kvalifikací na světové finále USDDN v USA ( pro nejlepších pět týmů kategorie open).

My závodili v kategorii Bonsai  ( psi do 38cm ) Všichni jsme byli překvapeni, jak Ebína konečně závodní atmosféru přežila bez depresí :o) Byla opravdu parádní. Při freestylu běhala s nadšením a obě jsme si to moc moc užili :o)

A díky Ebince jsme obsadili v bonsai 1. místo !!!

Foto by Ondra Uhlíř www.foto-pes.cz ,

Markéta Urbášková Foto

                                                          

   

 

 

VIDEO od Aničky ( takovýho přemlouvání u multiplu,Ebíínoo puuusť to !!! děkujeme brňákům za podporu a fandění :o)

 

 

 

 

 

22.-24. Slovenia

Na  freestylové závody jsme vyrazli do Slovinské Ptuje a pobyt zde si zpříjemnovali výšlapama po krásných místech. Naší první zastávkou bylo jezero Bled, kde jsme také kempovali. Další den jsme vyrazili k vodopádu Savica a k Bihinjskému jezeru, kde bylo opravdu nádherně.

Ebína byla celý dny v naprostý pohodě a společně jsme si užívali krásnou dovolenou :o)

Bohužel v den závodů, nedaleko hřiště se skoro celý den a noc střílelo z kanonů ( prý nějaký velikonoční zvyky :-( ) Takže jsme na plac opět nenastoupili, Ebína se sesypala a celý den nevylezla z kenelky.

           

ostatní foto od Market Urbáškové ZDE

 

 

 

10.4. Babí lom, Lelekovice

Odpolední výšlap na Babí lom byl spíše horolezeckého rázu, než procházkového :o) , ale i tak to byl krásný výlet ! Pejsci si zaplavali a my procvičili hýžďové svaly :o)

Foto by Ondra Uhlíř ( ostatbí foto ZDE )

               

                   

 

 

 

10.4 Trénink flyballu na VFU

Po  roční pauze jsme se zase vrhli na flyball, který jsme museli vypustit z nedostatku času na ostatní sporty.... Ale Ebína míčky miluje a tak flyball prostě dělat budeme :o) snad časem i závodně ...    Na videu Ebína s prtem Fidem

 

 

 

2.4. Seminář v Olomouci s hokalama Urbáškovejma

                                                                  

8.4. Trénink dogfrisbee s Luckou Schonovou Tetčice

Oba dny se házelo, házelo a zase házelo :o) Proběhl i nějaký ten nácvik vaultů, které pořád chudince Ebince házím mizerně.. no a hlavně prima lidi okolo :o) Matymu moc děkujeme za propůjčení cvičáku,grilovačku a fotodokumentaci .

                                                


 


12.-13.3. Mariánské údolí, Bílovice nad svit.

Sluníčko, příroda, chození, fajn lidi, pejskové, opalovačka, psí koupačka,frisbíčko, topinka, guláš, pivko... co víc si přát :o)

Chci víc takových víkendů :o)

                    

                        

 

10.3.  Ebínu si ted můžete koupit jako cedulku na dveře domu, koupelny a dokonce i na záchod :o)) 

Odkaz na e-shop ZDE

                                                      

 

5.3. O Frisbee Dědy Mráze

Tak jsme vyrazili na první letošní neofiko distanční závody do Nymburka...vyzkoušt si především, jestli Ebina bude vůbec schopná nastoupi, aniž by na place nesesypala... a přežili jsme :-) Ebina super., ne jenom že na plac šla vždy s nadšenim, ale dokonce ho ani nechtela po zkončeni hazení opustit :-D Takže to zvládla na jednicku a bez depresí.. a dokonce i s pěkným výsledkem v timetrialu.. 7.místo asi ze 30 borderek :-DD a s časem 19,5 s si udělala i vlastní rekord.. ještě vylepší to puštění, co nám vždycky tak dve tri sekundy zabere a bude to super :-D v minidistanc jsme pokaždé naházeli pohych osm bodů.. což byla zase moje chyba, prtože po té zimě se jaksi do toho házení nemužu dostat a tak mi to lida všude možně :-DD

komletní výsledky ZDE

 

27.2. Prochajda kravák

Krásné nedělní odpoledne strávené jak jinak než s pejskama(Ebina, Baloo, Grejsinka a Juno) a dokonce jsme i zaházeli s frisbíčkem :o)

Foto by Ondra Uhlíř

                          

           

 

5.2. 2011   MVP - DUOCACIB Brno

S Baluem jsme vyrazili na jeho první výstavu. Marek se chopil vystavování a kluci byli oba moc šikovní :o)

Domů jsme si odnesli moc pěkný anglický posudek a známku VN :o)  ( na fotkách se setřičkou Baboo Bell )

                                                          

 

28. ledna 2011  Vycházka s malou borderkou Juno

Krásný sluníčkovy den na Kraváku.

 

                

 

 

 

Rok 2010 byl pro nás ne moc vydařený a náročný. Hned po druhých dogfrisbee závodech se Ebinka začala sesypávat. Objevovala se u ní obrovská reakce na sřelbu, zvuky, změna prostředí a pod... Byli jsme z toho všichni v šoku a smutní, že zrovna takovou Ebnínu drsnačku tohle mohlo potkat... Proto jsme ze dne na den skončili se závoděním, veškerým tréninkem atd. ... Jen jsme chodili na prochajdy aby si její organismus a psychika  odpocaly :-( Zkoušeli jsme různé rady a věci na zlešení jejího psych. stavu, ale nic moc nepomáhalo...  O několik měsíců později jsme zase pomaličku začali něco málo dělat.. Občas hazíme jen tak pro radost disky, chodíme si zaběhat do koňské haly agility a doma na zahřátí mozečku zase zkoušíme různé tríčky :o)

Ebinka se záčíná moc zlepšovat, možná i díky tomu, že má novýho parťáka na lumpárny :-

22.10.2010 jsme si dovezli dašího PRTíka jménem  Big Baloo z chovné stanice Happy Russell. Z Ebíny a Baloa se stala nerozlučná dvojka. Fotky z jejich společného života najdete na rajčeti Zde 

 

21.12.2010 Ebinka oslavila své druhé narozeniny, které jsme řádně oslavili :o)

Za narozeninové video děkujeme našemu Péťovi

 

                 

Za sezonou 2010 dělám proto velkou tlustou čáru a věřím, že letos to všchno zmáknem bez depresí a nervů a že si to všichni společně užijeme hlavně v pohodě a ve zdraví! :o)

                                                                                                                                                            
 

  

 

29. - 30.5. DOG CHOW DISCCUP - Wroclaw

Nějak nestíhám aktualizaci a tak alespoň přikládám mini reportáž od Evči Grejsinkové, kteří mimochodem v kategorii bonsai vyhrály!!
reportáž ZDE .
( jen ve zkratce, Ebína při freestylu běhala s jedním diskem v hubě  cca 1 minutu :o)  a v minidistance se  na to po třetím hodu doslova  "vysrala" :-D Takže co k tomu více dodat.. v Polsku jsme opravdu s Ebínou zazářili :-) )    VÝSLEDKY
 
                  

 

24. - 25. Kirican DiscDog Freestyle

Čtvrtý ročník mezinárodních  dogfrisbee závodů proběhl v Tovačově, kam jsme se vydali společně s BAF týmem na naše první freestylové závody. Jako rozhodčí příjeli Marcus a Sabina Wolfovi, několikanásobní mistři Evropy. V kategorii young dogs (psi do 18ti měsíců) jsme obsadili 1. místo :o)       FOTO,FOTO    FOTO                NAŠE VIDEO                   VIDEOSESTŘIH - TO NEJ Z NEJLEPŠÍCH       

        

 

17.4. Frisbee trénink na Kraváku

 
Jelikož se závody v Tovačově  nehezky rychle blíží, s BAFákama jsme se rozhodli, že už je na čase něco potrénovat :-)
Za fotodokumentaci a videa děkujeme Ondrovi  FOTKY    VIDEO - toho mýho ječení a zvonů si nevšímejte :-D

 

26. - 28.3. Dogfisbee Vejkend

Opět skvělá akce s frisbíčákama :-) V neděli se konal závod v paralelním timetrialu, kde jsme si s Ebinkou vybojovali 4. místo výsledkyZDE
Mini reportáž a fotky od Evči  ZDE
a ještě fotky od Aničky ZDE

 

 

6.3. O Frisbee Dědy Mráze - Nymburk

Naše závodní premiéra nedopadla vůbec špatně :-) Při úvodním Timetrialu jsem hodila dva opravdu nečekané "krásné" hody, které Ebinová vychytala naprosto s přehledem a  časem 21:66 jsme se s 6.místem z 31týmů dostali do finálové šestnáctky, která se pak běhala paralelně.
V prvním kole paralelního timetrialu jsme soupeře vyřadili a tudíž jsme postoupili i do finálové osmičky. Zde jsem to však Ebince pokazila a do čtyřky jsme se už nedostali. Ale i tak jsem s naším výkonem naprosto spokojená:-)
V prvním kole minidistenc jsme si vychytali krásné  11.místo z 36týmů, ovšem v druhém kole jsem to házela hrožně a tak nás to posunulo s celkovým počtem 22bodů na 13. místo.
Za FOTKY děkujem Háčku.. VIDEO
Komletní výsledky ZDE

      

 

5. - 7.2. 2010 Konírna

Víkend strávený v jižních Čechách s frisbee nadšenci.  Super akce, akorát Ebinku opět zlobil močák a tak čůrala kde mohla :-D třeba i do spacáku..:-)
Fotky od Lucky Schonové ZDE
 

20.12. Vánoční coursing s Českým psem

28.10. Coursing trénink - Medlánky

Na státní svátek jsme si společne s Míšou a Kápem vyrazili zaběhat do Medlánek. Počasí se vydařilo a tak jsem Ebi dopřála čtyři běhy :-)
           
 

17.-18.10. Bye-bye summer DiscDog Fun Weekend

Na poslední letošní frisbee závody jsem původně měla jet jen jako divák (protože Ebinové ještě nebylo 10měsíců, aby mohla startovat).
V den odjezdu, mi bylo ale oznámeno, že bych si mohla zazávodit s Bobinkou(chodský pes) od Tomáše Kociína. A tak jsem si řekla proč ne, alespoň si poprvé vyzkouším závodní atmosféru se zkušeným frisbee psem :-)
Před startem jsem si šla s Bobinkou zaházet...ale... absolutně mi to nešlo..jako kdybch disk držela poprvé v životě a navíc, jsem to pro Bobinku házela příliš krátce a nízko.
Nakonec jsem ale našla ten spávný způsob a v distančnich soutěžích jsme dopadli následovně :
Time Trial - čas 21:09, konečné pořadí 9.místo z 53 týmů
Super Minidistance - 27,5 bodů, konečné pořadí 15.místo z 65 týmů
DogDartbee - 180bodů, zde nám chybělo 10 bodů, abychom se mohli kvalifikovat do finálové osmičky.   9.místo z 64 týmů
komletní výsledky naleznete zde

foto: Bobinka

25.9. Sraz příznivcu PJRT - Brníkov

Pohodivý den mezi milovníky parsnů a jacků... ukázka trimování, nácvik norování, coursingu, s p. Tichou beseda o vystavování z pohledu rozhodčího.
Ebinka si zde vyzkoušela poprvé noru a lištička se ji velice zalibila, určítě se časem pokusí o  norovací zkoušky :-)
                                   
TOPlist